Biches & Bûches

London-pipo | Peruspipo langoista Le Petit Lambswool ja Le Petit Silk & Mohair, valmistajat Biches & Bûches

London-pipo | Peruspipo langoista Le Petit Lambswool ja Le Petit Silk & Mohair, valmistajat Biches & Bûches

Normaali hinta $41.00
Normaali hinta Myyntihinta $41.00 sis. alv, toimituskulut lisätään
1 von

Biches & Bûches

London-pipo | Peruspipo langoista Le Petit Lambswool ja Le Petit Silk & Mohair, valmistajat Biches & Bûches

London-pipo | Peruspipo langoista Le Petit Lambswool ja Le Petit Silk & Mohair, valmistajat Biches & Bûches

Normaali hinta $41.00
Normaali hinta Myyntihinta $41.00 sis. alv, toimituskulut lisätään

Toimitus: 26.09 - 29.09

Vähäinen varastotilanne

🇺🇸
Ordering from the USA? We’ve got you covered.
Shop your next knitting project with confidence
$14.99 shipping · FREE over $250

Enjoy flat-rate shipping to the USA for just $14.99 — and free shipping on orders over $250.

Duties & import fees included

All duties and import fees are already covered. No additional customs charges when your order arrives.

Shipped directly from Germany

Your order is carefully packed and shipped directly from our store in Germany.

No customs hassle

We take care of customs clearance and import duties for you.

English knitting patterns available

Most patterns for our knitting kits are also available in English — either directly from us or from the designer.

Kuvaus

Ohje sisältyy - pakkaus sisältää PDF-ohjeen (englanniksi).

Neulesetti Biches & Bûchesin London Beanie -pipoa varten. Saat PDF-ohjeen ladattavana ostoksen jälkeen; se sisältyy tähän settiin.

Klassisen kaunis pipo pitää sinut miellyttävän lämpimänä. Pienen joustinneulekuvion ansiosta se istuu täydellisesti, ja leveä käänne tekee siitä myös upean näköisen. Hienovarainen meleeraus antaa erityisen kauniin ilmeen.

Neulot London Beanie -pipon saumattomasti alhaalta ylöspäin käyttäen Biches & Bûchesin Le Petit Lambswool- ja Le Petit Silk & Mohair -lankoja. Kauniin kevyt lampaanvilla tuntuu napakalta ja on erittäin kestävää, mutta samalla hyvin hienoa. Yhdessä kevyen ja erittäin pehmeän mohairlangan kanssa syntyy erityisen hieno ja pehmeä neule.

Kuvat: ©️ Biches & Bûches

Kaikki neulesetistä

Koot
yksi koko 

Valmiin neuleen mitat
Ympärys venyttämättömänä noin 46 cm 
Pituus noin 26 cm

Tarvittavat puikot
Pyöröpuikko 3,5 mm (40 cm)
Sukkapuikot 3,5 mm

Neulomissuunta
bottom > up (alhaalta ylöspäin saumattomasti suljettuna neuleena)

Vaikeusaste
helppo tai keskivaikea 

Neuletiheys:
30 s kuviolla 3,5 mm:n puikoilla = 10 cm

Langan määrä
1 kerä Biches & Bûchesin Le Petit Lambswool -lankaa yhdessä
1 kerän Biches & Bûchesin Le Petit Silk & Mohair -lankaa

Väriyhdistelmä
Ohjeen värit (Le Petit Lambswool ja Le Petit Silk & Mohair):
grey brown ja light peach
Värivaihtoehdot (Le Petit Lambswool ja Le Petit Silk & Mohair): 
light peach ja grey beige
dark orange grey ja dark orange grey
summer dust ja summer dust
dark gold ja dark green brown
grey brown ja yellow mustard

Lanka
Biches & Bûchesin Le Petite Lambswool
100 % villaa (lampaanvillaa)
50 g/kerä, langan pituus noin 250 m

      

yhdessä
Biches & Bûchesin Le Petit Silk Mohair
30 % mulperisilkkiä, 70 % super kid mohairia
25 g/kerä, langan pituus noin 212 m

      

Ohje
Ohje (PDF, englanniksi) sisältyy tähän pakettiin - saat ostoksen jälkeen latauslinkin sähköpostitse.

Hersteller: TROLAND & Cie, chez DIMOLOG S3, 22 rue des Canadiens, 27300 Bernay, Frankreich, info@bichesetbuches.com, Verantworliche Person: TROLAND & Cie, chez DIMOLOG S3, 22 rue des Canadiens, 27300 Bernay, Frankreich, info@bichesetbuches.com

Näytä täydelliset tiedot
  • Lupaukseni: todella hyvät langat!

    Minä ja tiimini olemme aina etsimässä sinulle parasta.
    Tapamme suunnittelijoita ja valmistajia, ja valikoimaamme pääsevät vain langat ja mallit, jotka innostavat meitä!

    Neulontaharrastajina tiedämme kaiken valikoimamme langoista ja olemme neuloneet monia malleja itse. Jos tarvitset apua tai sinulla on kysyttävää, olemme aina valmiina auttamaan.

    Rabea

  • Nopea toimitus DHL:llä

  • Ilmainen palautus (DE)

  • Turvalliset maksutavat

1 von